2009. július 01. napjától a parókus személyében is változás állt be, Kocsis Fülöp püspök Dr. Papp Miklóst áthelyezte Budapestre, új parókusként Szabó Tamást nevezte ki. Dr. Papp Miklós július 05-én megtartotta búcsúmiséjét. 2009. július 19-én Dr. Seszták István helynök beiktatta az új parókust. 2009. szeptember 26-án megtörtént a telekfoglalás, majd 2009. szeptember 27-én a templom telken felállított keresztet Dr. Seszták István helynök felszentelte. Ebben az évben a templomépítéssel kapcsolatosan az egyházközség számlát nyit, ahová várja az adományokat. Megindul az adománygyűjtés. Az adományokból új oltár, és csengő, szenteltvíztartó, új oltárterítő, tömjénező, olajmécses, gyertyák és gyertyatartók, liturgikon, Szentkönyv, és új diszkosz kerül megvásárlásra. Folytatódik a felnőttek keresztelkedése, az anyák napja megtartása, a házaspárok zarándoklata, az elsőáldozások, a nyárzáró bográcsozás. A közösség tagjai részt vesznek a kegykép Máriapócsra történő visszavitelében, és megjelenik a Görögtűz DVD 4. kiadása. Karácsonykor a templom telken a karácsony igaz üzenetét közvetítő hirdető tábla került felállításra.
2010. évben, 2010. január 28-án hivatalosan megalakul a Nyíregyháza-Örökösföldi Görögkatolikus Egyházközség képviselőtestülete, és megtartásra kerül az első alakuló ülése. 2010. február 14. napján a képviselőtestület püspöki Szent Liturgia keretében fogadalmat tesz Kocsis Fülöp püspök előtt. Megtartásra kerül az első gyermek és felnőtt farsang, az anyák napi ünnepségek folytatódnak, és a felnőttek karácsonyi műsorral kedveskednek. A gyermekek ismételten részt vesznek a gyermekbúcsún, míg a felnőttek gyalogosan zarándokolnak el Máriapócsra. Sajópálfalára is kirándul a közösség. A közösség részt vesz a Jósavárosi templomban az előszenteltek liturgiáján, és Nagyacsádra is elmennek. A katolikus média képviselői is meglátogatják az egyházközséget.
2011. év a templomépítés konkrét megkezdését, valamint a liturgikus és közösségi élet fellendülését jelenti. Április 30-án letételre került az alapkő. A templomtelket körbekerítették, majd május 15-től – július 13-ig a templomalap is elkészült. Augusztus 03. és december 04. napja között a falazás, zsaluzás, a födémkészítés, majd december 16-ra a kupola is elkészült. December 18-án a kupolakereszt megszentelésre került a püspök atya által, majd december 21-én a kupola felhelyezése a templomépítés egy korszakát zárta le.
A liturgikus életet tekintve megtartásra került az első Ökumenikus imanap, a farsang, az előszentelek liturgiáin vettek részt a közösség tagjai a Jósavárosi templomban, Nyírcsaholyban, és Kertvárosban. A hagyományokhoz híven az anyák napi ünnepség is megtartásra került. Elsőáldozás, gyermekbúcsún, gyalogos zarándoklaton való részvétel is kedvelt volt. Együtt ünnepelt, és ismerkedett a közösség a templombúcsún, és a családi napon
2011. január 01. napjától az egyházközségben Szeretetszolgálat működik, ami a Görögtűz Szolgálat keretein belül házi segítségnyújtást ad az arra rászorulóknak (fizikai ellátás, mentális, lelki, szellemi gondozás, egészségügyi ellátás, érdekvédelem keretében). 2011. évtől működik a Görögtűz Alapítvány, melynek célja a nyíregyházi örökösföldi lakótelepen élők életminőségének javítása (kulturális programok szervezése), mentális egészségük erősítése, klubok szervezése, közösségteremtés, család rehabilitáció.
2012. év a gyűjtés, a közösségi összefogás éve. Folytatódott a templom építése, a tetőfedés és külső vakolás 2012. május 19. és július 16. napja között. A kupola gipszkartonozása november 05. és december 03. napja között történt. Adományból kapott az egyházközség egy harangot, a Hit Harangját, melynek püspöki felszentelésére december 16. napján került sor. Ebben az évben is folytatódott az adományok gyűjtése, mivel az örökösföldi közösségi ház megszűnése miatt a liturgiákat csak a templomban lehetett megtartani, és a templomot az ősz és a tél beköszöntével alkalmassá kellett tenni a szertartások elvégzésére, a közösség befogadására. Ez sikerült is, így már a templomban került sor április 08. napján a húsvét megünneplésére, május 08. napján a püspök atya részvételével a Paraklisz megtartására, június 06. napján a Szent Damján kör és barátaik jótékonysági koncertjére, augusztus 05. napján a gyümölcsszentelésre, december 09. napján a Mikulás ünnepség megtartására. Egyházközségi gyalogos zarándoklat volt Máriapócsra június 02. napján, míg október 23. napján buszos zarándoklat Mátraverebély-szentkútra. Május 27. napján került megtartásra a templombúcsú, és a családi nap. Előszenteltek liturgiája volt Hajdúdorogon, és a Kertvárosi templomban. Újrakezdődött a felnőtt hittan, minden hónap első péntekjén. Megalakult a közösség énekkara, akik minden szerdán este készülnek fel a vasárnapi szent liturgiára.
2013. évben is folytatódik az adományok gyűjtése a templomépítésére. Ebben az évben igen mozgalmas volt a közösségi élet. Ellátogatott hozzánk a Római Katolikus és a Vajai Református énekkar. Hagyományainkhoz híven az idén is elzarándokoltunk Máriapócsra, családi napot és szüreti családi délutánt tartottunk. A közösség tagjai Szatmárnémetibe zarándokoltak. A nyírszőlősi gyerekek karácsonyi műsorral örvendeztettek meg minket.
2014. év a közösség életének egyik legjelentősebb éve. A parókusunk és az egyházközség pár tagja Wadowicébe utazik II. János Pál pápa szülőföldjére, hogy egy facsemetét hozzon a templom udvarára a közösségnek. Isten dicsőségére elkészül a Szentháromság templom, melyet Kocsis Fülöp püspök atya április 26-án megszentel. Április 27-én elültetésre kerül a Wadowicéből hozott facsemete, és ezzel az egyházközség életének második korszaka a templomépítés korszaka zárult le.